Novinky

obrazok

Ďalšia Zlatá platňa pre LA GIOIA

17. december, 2019
Doslova pred pár dňami zastihla skupinu LA GIOIA príjemná správa. Ich CD Best of Československé získalo za predaj Zlatú platňu. Radostnú správu im v bratislavskom Istropolise na vianočnom galakoncerte oznámila populárna česká operná diva Eva Urbanová. Tá im zároveň Zlatú platňu aj odovzdala.

Zobraziť článok

obrazok

Nové DVD La Gioia v Istropolise

11. september, 2019
27.9.2019 prichádza La Gioia medzi fanúšikov so svojím novým DVD pod názvom LA G10IA v Istropolise - záznam z narodeninového koncertu La Gioia a hostí z bratislavského Istropolisu. DVD obsahuje okrem koncertného záznamu aj rozhovory s členmi skupiny, kde viac prezradia nielen o sebe. Objednávajte na

Zobraziť článok

obrazok

Best of Československé

27. november, 2018
Siedmy album pop operného tria La Gioia je plný československých hitov. Album Best of Československé sa nesie v znamení osmičkových rokov, ktoré sú pre český a slovenský národ významné. Pre troch spevákov takisto. Tento rok oslavujú desiate výročie pôsobenia na hudobnej scéne a v spojitosti so 100-ročnicou vzniku Československa sa rozhodli prin...

Zobraziť článok

obrazok

Čaro Vianoc

5. december, 2017
Vianočný album Čaro Vianoc

Zobraziť článok

GIOIA ( Peter Ševčík, Matej Vaník, Martin Vetrák)

obrazok

Pop operné zoskupenie vzniklo v roku 2008. Je jedinečným spojením operného spevu v štýle belcanto a populárnej hudby. S veľkým ohlasom neustále žne úspechy doma aj v zahraničí. GIOIA Peter Ševčík, Matej Vaník, Martin Vetrák je zoskupenie troch spevákov, vytvárajúcich štýl pop operu a je ojedinelým svojho druhu v strednej Európe.

Repertoár tria tvoria nielen známe skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy slovenských a českých hitov. V podaní pop operného tria znejú všetky ich piesne doteraz nepočutým a originálnym spôsobom. Títo traja famózni speváci vynášajú opernú formu "na ulicu" a niečo z "ulice" zasa do atmosféry operných domov. Piesne v podaní tria sú určené širokému publiku. Silné melódie útočia na ľudské srdcia a hladia dušu.

GIOIA v preklade z talianskeho jazyka znamená radosť. A práve s radosťou, temperamentom a vášňou prichádza GIOIA Peter Ševčík, Matej Vaník, Martin Vetrák, aby ponúkli nevšedný a na hudobnej scéne jedinečný hudobný zážitok.

Kto sme?

 
Martin Vetrák

Martin Vetrák, spevák - tenor pochádza z Brezna. Vyštudoval Konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici v hudobno-dramatickom odbore. V súčasnosti je poslucháčom Akadémie umení v Banskej Bystrici v odbore muzikálový spev. Spolupracuje s vokálnym zoskupením OTTO Voce, Vojenskou hudbou B. Bystrica, big bandom Swingless Jazz Ensemble, s kapelou Gott forever band. V r. 2016 získal 2.miesto v šou ČS má talent. Taktiež vydal svoj sólo album Cesta. Svoje umenie predviedol nielen doma, ale aj v zahraničí a na medzinárodných festivaloch. Členom Gioia je od r. 2021.

 
 
Peter Ševčík

Peter Ševčík, spevák - barytón, sa narodil v roku 1976. Študoval operný spev na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch v triede profesorky Evy Pacovskej. Počas štúdií sa zúčastnil niekoľkých medzinárodných a domácich speváckych súťaží.
Po ukončení štúdia vystupoval vo Vojenskom umeleckom súbore v Bratislave. Absolvoval spevácke kurzy s profesorkou Viktoriou Stracenskou, taktiež so sólistkou Slovenského národného divadla Denisou Šlepkovskou. Svoje skúsenosti využil ako zakladateľ skupiny Gioia.

 
 
Matej Vaník

Matej Vaník, spevák - tenor a skladateľ sa narodil v Banskej Bystrici v roku 1977. Vyštudoval Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Bol členom Slovenského národného divadla (SND). Ako sólový spevák vytvoril rôzne postavy aj v muzikáloch. Vydal svoje vlastné pop albumy s názvom Lyrika a Odkiaľ a kam.
Je spoluzakladateľom pôvodnej speváckej formácie Gioia. Zapája sa do rôznych popových a gospelových projektov.

 

Partneri