Novinky

obrazok

15 rokov s vami

8. apríl, 2024
15 rokov uplynulo od založenia popopernej skupiny LA GIOIA. A tak sa tešíme, že môžme spolu s vami osláviť toto výročie ako inak než šnúrou letných koncertov po slovenských hradoch a zámkoch s výnimočnými hosťami ako sú Miroslav Dvorský, Sisa Sklovská, Ivana Regešová za doprovodu Simple Lounge Quartetu. Predpredaj vstupeniek na

Zobraziť článok

obrazok

Vianočný sen

3. november, 2023
CD Vianočný sen od skupiny LA GIOIA nie je úplne štandardným vianočným CD akoby sme ho očakávali. Skladby, ktoré sú v podaní tria naspievané typicky Gioiackym spôsobom sa tentokrát nesú v podaní živej kapely v komornom duchu s príchuťou sláčikového kvarteta. Niektoré z piesní na albume nie sú hudobne výsostne vianočné a i napriek tomu sú osadené do vianočnej nálady...

Zobraziť článok

obrazok

Nový album Dolce Vita

9. december, 2022
Po období zmien prináša Gioia aj nový album s pozitívnym názvom Dolce Vita (v preklade Sladký život) a jedenástkou skladieb. Úplne na začiatku nového fungovania vydalo trio singel Duša - pieseň, ktorú Matej Vaník napísal na vyžiadanie pre dnes už zosnulého maestra Karla Gotta. Pieseň sa Karlovi veľmi páčila a chcel ju...

Zobraziť článok

obrazok

Nový sólový album Mateja Vaníka

23. marec, 2022
Matej Vaník, náš kolega, priateľ, skladateľ, aranžér a spevák už aktuálne pracuje na svojom novom sólovom projekte. Svoje autorské piesne predstaví na novom pripravovanom albume Svet identít. Tento album vznikol s podporou:     

Zobraziť článok

La GIOIA

obrazok

Pop operné zoskupenie vzniklo v roku 2008. Je jedinečným spojením operného spevu v štýle belcanto a populárnej hudby. S veľkým ohlasom neustále žne úspechy doma aj v zahraničí. LA GIOIA je zoskupenie troch spevákov s brilantnými hlasmi, vytvárajúcich štýl pop operu a je ojedinelým svojho druhu v strednej Európe.
Repertoár tria tvoria nielen známe skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy slovenských a českých hitov. V podaní pop operného tria znejú všetky ich piesne doteraz nepočutým a originálnym spôsobom. Títo traja famózni speváci vynášajú opernú formu "na ulicu" a niečo z "ulice" zasa do atmosféry operných domov. Piesne v podaní tria sú určené širokému publiku. Silné melódie útočia na ľudské srdcia a hladia dušu.

LA GIOIA v preklade z talianskeho jazyka znamená radosť. A práve s radosťou, temperamentom a vášňou prichádza La GIOIA, aby ponúkli nevšedný a na hudobnej scéne jedinečný hudobný zážitok.

Kto sme?

 
Martin Vetrák

Martin Vetrák, spevák - tenor pochádza z Brezna. Vyštudoval Konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici v hudobno-dramatickom odbore a Akadémiu umení v Banskej Bystrici v odbore muzikálový spev. Spolupracuje s vokálnym zoskupením OTTO Voce, Vojenskou hudbou B. Bystrica, big bandom Swingless Jazz Ensemble, s kapelou Gott forever band. V r. 2016 získal 2.miesto v šou ČS má talent. Taktiež vydal svoj sólo album Cesta. Svoje umenie predviedol nielen doma, ale aj v zahraničí a na medzinárodných festivaloch. Členom La Gioia je od r. 2021.

 
 
Peter Ševčík

Peter Ševčík, spevák - barytón, sa narodil v roku 1976. Študoval operný spev na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch v triede profesorky Evy Pacovskej. Počas štúdií sa zúčastnil niekoľkých medzinárodných a domácich speváckych súťaží.
Po ukončení štúdia vystupoval vo Vojenskom umeleckom súbore v Bratislave. Absolvoval spevácke kurzy s profesorkou Viktoriou Stracenskou, taktiež so sólistkou Slovenského národného divadla Denisou Šlepkovskou. Svoje skúsenosti využil ako zakladateľ skupiny La Gioia.

 
 
Matej Vaník

Matej Vaník, spevák - tenor a skladateľ sa narodil v Banskej Bystrici v roku 1977. Vyštudoval Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Bol členom Slovenského národného divadla (SND). Ako sólový spevák vytvoril rôzne postavy aj v muzikáloch. Vydal svoje vlastné pop albumy s názvom Lyrika, Odkiaľ a kam a Svet identít.
Je spoluzakladateľom pôvodnej speváckej formácie La Gioia. Zapája sa do rôznych popových a gospelových projektov.

 

Partneri